Táto pasáž je o NÁS. Je to také, pomerne honosné označenie, keďže celé Sponožkuj sa som len ja 😀 Jedna osoba. Ale veď nevadí, či? Jeden malý človek a jeden veľký sen. A pod ”malý človek” mám na mysli 162 cm. Dobre, dobre, prejdem teda k veci.

Ponožky boli vždy moja vášeň. Túto inklináciu som zdedila po mojej mamke, ktorá ešte veľmi dávno-pradávno pred známymi slovenskými ponožkovými značkami, chodila hodiny po meste hľadajúc tie najfarebnejšie a najkrajšie ponožky. Keď som bola malá, mojim obrovským snom bolo byť taká bohatá, aby som si mohla dať každý deň nové novučičké ponožky. Tohto sna som sa však musela vzdať, keďže teraz už mám rozvinuté isté environmentálne cítenie a aj keby som nemala, nie som taká bohatá 😀 To je taká praveká história Sponožkuj sa.

Stredoveká história sa datuje do 2017, keď som mala úplne prevratný nápad (ibaže by nie…). Že reku kuknem na Alibabu, objednám farebné ponožky, a tie tu predám. Ja viem, úplný business megamind tento nápad. Nebojte sa, doteraz sa za tieto kacírske myšlienky hanbím a nikdy som reálne nepristúpila k realizácii.

Novoveká história Sponožkuj sa začína v roku 2020. Hej, mali sme už aj príjemnejšie roky, na tomto našom malom svete. Ale, ak je to len trochu možné, je dôležité snažiť sa s každou situáciou naložiť, čo možno najproduktívnejšie. Ale toto nie je motivačný seminár, takže už som ticho.

Anyways, hľadala som nejaký mega šokantný darček a posadnutosť ponožkami ma stále neopúšťala. Mala som však pocit, že všetko čím sa dalo prekvapiť tu už bolo. Potom som našla ponožky s potlačenou tvárou. Ouuu Yeaaaah, to je ono! Ale moment, na Slovensku sa kúpiť nedajú? Len zo zahraničia?

Ahaaa, viac mi už nebolo treba, a pustila som sa do realizácie tohto ambiciózneho projektu. Aké to už len môže byť predsa ťažké, však? Pozabudla som len na pár detailov: žiadna skúsenosť s týmto odvetvím, negramotnosť v oblasti wordpressu, photoshopu, ilustratora, digitálneho marketingu ááá zabudla som ešte niečo? Jáááj hej, žiadny kapitál 😀

Dopredu ma hnala snaha priniesť niečo, čo tu nebolo. Pravidlo som si stanovila len jediné, ponožky sa musia vyrábať na Slovensku.

A tak sa aj stalo. V Sponožkuj sa prinášame ponožky slovenskej výroby, na ktoré vieme vytlačiť čokoľvek. Dôležité je uvedomiť si, že toto už nie je o ponožke. Je to neobmedzených možnostiach motívov, radosti a prekvapenia.

V Sponožkuj sa sme dali ponožkám úplne iný rozmer.

Dosponožkovania priatelia 🙂